![](css/WikiImages50/897.jpg) | כְּפַר גִּדְעוֹן הוא מושב בעמק יזרעאל, 4 ק"מ צפונית לעפולה, בתחום השיפוט של המועצה האזורית עמק יזרעאל. תחילה היה קרוי "תל עדשים ב'". שמו הנוכחי מבוסס על שמו של השופט המקראי גדעון בן יואש שפעל בחבל ארץ זה. היישוב הוקם בשנת 1923 על ידי עולים מטרנסילבניה שהושפעו רבות מהשקפתו הציונית של רבה של קלויזנבורג, הרב משה שמואל גלזנר. בין העולים היה הרב פנחס ליכטנשטיין, רבה של מאטש בטרנסילבניה, שהתמנה כרב היישוב (לימים - רבה של שכונת גבעת שאול בירושלים). המושב תוכנן ל-40 משפחות על שטח של 4000 דונם של הק wikipedia.org |
|